קטגוריות
Uncategorized

הפודקסט של סהר שפע

החודש, סהר התראיין לבלוג: "פוד פטיש" העוסק בעולם המסעדנות והמזון. בפודקאסט הזה סהר מתאר את חייו בעולם המיתוג , הקונספט והמסעדנות. כאן תוכלו ללמוד על החשיבה מאחורי הקמת ארומה וגומבה, איך לתפעל עסק ועוד סודות רבים אותם סהר שפע חושף במהלך הראיון.

קטגוריות
Uncategorized

דרכו של סהר שפע

עולם העסקים, אם היינו יכולים לחלק אותו לקטגוריות שונות על פי האנשים שנמצאים בתוכו, אנשים שמתנהלים בו, מחולק לכמה רבדים. 

יש את הרובד של אנשי עסקים שאינם יוצאים לתקשורת, אינם מתראיינים, אינם כותבים דבר ולמעשה הדרך היחידה בעזרתה אנחנו יכולים ללמוד עליהם, זה בעיקר מהתבוננות על המעשים שלהם. יש רובד של אנשי עסקים שנחשפים לעיתים תכופות בטלוויזיה, רדיו, תוכניות ריאליטי, וכדומה. זה לא אומר בהכרח שאנחנו יכולים ללמוד משהו מהחזון שלהם או מכל דבר אחר עליהם. לעומת זאת, יש לא מעט אנשי עסקים ישראלים, שרוצים להעביר הלאה את החזון שלהם, רוצים להעביר הלאה את הידע שהם צברו במשך השנים. 

דוגמא טובה לכך הוא סהר שפע, מבעלי רשת ארומה. סהר מציע את הסיפור שלו לכל מי שמעוניין לשמוע, לכל מי שמעוניין לקרוא. דרך הבלוג של סהר שמופיע באינטרנט ומתחדש במאמרים שונים פרי עטו לעיתים קרובות, אפשר ללמוד על הניסיון והידע שלו, אפשר ללמוד על דרכו בעולם העסקים ובמיוחד, כיצד הגיע להיות הבעלים של רשת בתי הקפה המובילה בישראל וכן כיצד החליט להקים את רשת גומבה, רשת מסעדות איטלקיות שמבססת את דרכה בימים אלה. 

מדוע חשוב לקרוא את מה שסהר כותב

לא הרבה פעמים יוצא לנו לקרוא ולקבל עדות מבפנים, כיצד מתקבלות החלטות, לא דווקא ברמה העסקית, היומיומית, אלא ברמה יותר גבוהה, רמה של חזון, רמה של מהות, איך מחליטים להקים רשת, איך יוצאים מעולם הדמיון לעולם המציאות, איך הופכים חזון לדבר אמיתי. 

בבלוג אפשר ליהנות משלל סיפורים, משלל חוויות של סהר, עוד לפני ימים כבעלים של רשת ארומה, עוד לפני שהוא הפך להיות אחד הדמויות החשובות ביותר בעולם המסעדנות הישראלית, גם אם הוא לא מופיע בתוכניות ריאליטי או איננו מופיע תדיר בערוצי הטלוויזיה השונים. 

מומלץ מאוד לקרוא את הבלוג ואת המאמרים שכתובים בו, כך אפשר ללמוד הרבה, לא רק על האיש אלא בכלל על כל מה שקשור לעולם העסקים. אין ספק שיזמים צעירים יכולים ללמוד הרבה מאוד ממנו. 

קטגוריות
Uncategorized

סער שפע – מה הסיפור של גומבה

תוכלו לקרוא את הסיפור המלא בבלוג השיווק של סהר שפע

כשאנחנו שומעים את השם סהר שפע, הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו זו רשת ארומה, הרשת הידועה והמוכרת, הרשת בפריסה ארצית אשר מוכרת קפה מסוגים שונים, ארוחות צהריים, ארוחות בוקר, מאפים ועוד מגוון רחב של מוצרים. 

אך לסהר שפע יש גם רשת נוספת, רשת גומבה שתופסת בימים אלו תאוצה. מדובר על רשת איטלקית שמספקת מזון איטלקי מהיר ברמה גבוהה, ולא רק זה, מדובר על רשת שמציעה תפריט צמחוני. כך שכל מי שאיננו צורך בשר ואוהב אוכל איטלקי איכותי, אז יכול ליהנות בסניפי הרשת ממגוון רחב של מנות איטלקיות ברמה הכי גבוהה שיש, למרות שמדובר במסעדת טייק הווי. זה בניגוד למסעדות טייק הווי אחרות. 

לפני שנסביר כיצד סהר הגיע לאוכל איטלקי, ובפרט למסעדה איטלקית, נדגיש, הרשת נמצאת בתקופה זו בתהליך פריחה, ואנחנו יכולים לראות יותר ויותר סניפים שלה ברחבי הארץ, וסביר להניח, כפי שאנחנו רואים היום לא מעט סניפים של ארומה בכל מקום מרכזי, כך בעתיד נוכל ליהנות מהמנות האיכותיות של רשת גומבה בכל מקום אליו נגיע. 

כיצד הגיע סהר שפע לאוכל איטלקי

על פניו, זה לא מפתיע שסהר בחר להקים רשת של מסעדות איטלקיות. ראשית, הרבה פעמים אנשים שנמצאים בתחום המסעדנות בוחרים לקחת את הידע והניסיון שלהם אל מקומות שונים ועל כן, הם לא מסתפקים אך ורק ברשת שהם הקימו, אלא הם מקימים רשת נוספת, כך הם מנצלים את היכולות, הידע והכלים שעומדים לרשותם. 

מעבר לכך, מדובר בחלום ישן של סהר, חלום שנובע מאהבתו לאוכל איטלקי בכלל ובפרט מהעובדה שהוא צמחוני וכמו לא מעט אנשים צמחוניים, אוכל איטלקי הוא האוכל האהוב עליו ביותר. מאחר ובמשך שנים הוא חיפש אוכל איטלקי ברמה טובה ולא הצליח למצוא, אז הוא החליט אחרי הקמת ארוחה, להקים גם מסעדה איטלקית, המחשבה בתחילה היתה להקים מסעדה אחת, אך מהר מאוד זה הפך להיות רשת עם סניפים, וכאמור, כיום אפשר למצוא סניפים של גומבה בלא מעט מקומות ובעתיד נוכל למצוא סניפים של הרשת בכל הארץ. 

לעוד מידע תוכלו לקרוא את בלוג השיווק של סהר שפע בפייסבוק.